Mi a nagyarculat készítés menete?
1. 30-40 perces egyedi online konzultáción belül megismerkedünk egymással, egyeztetünk a céges vagy vállalkozásod tevékenységéről, arról mit képvisel és arról, hogy mit szeretnél kommunikálni az arculati elemekkel. Alaposan felmérjük az igényeket. Létrehozásra kerül egy Trello tábla, ami csak a tiéd, ezen látod a feladatokat, azt, hogy min dolgozunk épp, és azt, hogy mi van már éppen kész. A konzultáció után elkészítek egy moodboardot (hangulattáblát).
2. Árajánlatot készítünk, melyben tételesen felsoroljuk, hogy milyen feladatokat fogunk elvégezni, és milyen összeggel kalkulálhat ügyfelünk.
3. Megkezdődik a tervezés, ez azonban több lépcsőből áll. A megbeszélésen elhangzottak szerint elkészülnek a logó tervek kézi rajzai. Körülbelül 2-3 módosítás után készül el a végleges kézi rajz, amit vektoros formában, színes és egyszínű verzióban is elkészítek. Azonnal készül a social media felületekre is megfelelő méretben, hogy azonnal használni tudd a közösségi média oldaladon,
Hogyan tovább?
4. Ha kész a logó, jön a névjegykártya. Minden szükséges adat, amit az első konzultáción elkértem felkerül rá. Névjegykártyából megkülönböztetünk álló-fekvő, egyoldalas-kétoldalas verziót. Köszönhetően a folyamatos kapcsolattartásnak, mindenről egyeztetünk, ezért a kivitelezés során mindig kérdezni foglak az elképzelésedről. Ha megvan a végleges verzió, nyomdai formában is előkészítem (görbézés, vágó és kifutó jelek elhelyezése), ha ez is kész mehet a nyomdába. Nem ismersz egy jó nyomdát sem? Semmi gond, szívesen tudok ajánlani párat.
5. Készülnek a további arculati elemek, a boríték, levélpapír, e-mail aláírás, iratgyűjtő mappa, ajándék toll, pendrive stb
6. Végül az online jelenlét. Elkészítem a Facebook borítóképet és 15 db sablont, amit szerkeszthető formában adok át (természetesen azonnal használható). 5 db általános sablon, 5 db történet sablon és 5 db hirdetési sablon. Természetesen mindegyik az arculatba illeszkedő, tökéletes eleme az arculati csomagba.
7. Utolsó lépésként elkészítésre kerül az arculati kézikönyv, ami a legfontosabb szabályokat tartalmazza az arculati elemek használatáról. Az arculati kézikönyv tervezés során rögzítésre kerül az a keretrendszer, amiben a márka megjelenése mozoghat.